Jak pronajímáme byty a další nemovitosti?

  Obrátíte se na nás

Nejprve nám zavoláte nebo napíšete. Rozhodli jste se tak, protože byste rádi správně a s co nejnižším rizikem pronajali svoji nemovitost. Ať už je to byt, dům nebo nebytové prostory. Pro nás je to vždy výzva a tak se rádi, s dobrou náladou a nasbíranými zkušenostmi, pouštíme do práce.

  Vypravíme se k Vám

Už po telefonu jsme si řekli, co a jaké ukazatele jsou pro Vás při naší vzájemné spolupráci důležité. V případě vzájemné shody domlouváme termín naší první společné schůzky. Nemusí to trvat dlouho a jsme na cestě k Vám.

 Ve spolupráci s Vámi vymyslíme nejvhodnější strategii

Rádi s klienty pracujeme jako s přáteli. Proto si v klidu popovídáme o Vašich zkušenostech s pronajímáním a seznámíme Vás s možnými riziky, zákony i vychytávkami. Probereme detaily a vymyslíme, jak pro Vás vybrat toho pravého nájemce.

  Prostudujeme dokumentaci a objekt nafotíme

Chvíli věnujeme dokumentaci, kterou k nemovitosti máte. Pak společně nemovitost projdeme a nakonec ji pečlivě nafotíme. Vždy tak, jak skutečně vypadá. Pokud je to vhodné, vytvoříme i krátkou videoprohlídku. Předejdeme tak trapným nedorozuměním a zájemce o objekt není rozčarován – šetříme čas jeho, Váš i náš.

  Zakázku zpracujeme

V kanceláři se vrháme k počítači s myšlenkou, abychom co nejvýstižněji a přitom atraktivně vytvořili stručný, výstižný a přitom zajímavý popis daného objektu. A k prezentaci samozřejmě vybereme odpovídající fotky a plánek s půdorysem. Jednoduše tak, aby zpracování zaujalo ty správné zájemce tak, jak má.

  Byt, dům nebo nebytový prostor nabídneme

Se spokojeným úsměvem a pocitem dobře vykonané práce připravenou zakázku nabídneme. Například kontaktujeme zájemce, o kterých předpokládáme, že byste si vzájemně mohli vyhovovat. A také samozřejmě zakázku vyšleme do světa. Obvykle ji umístíme na ty nejvýznamnější realitní servery, kde ji naleznou ti správní zájemci. Poté Vám zašleme odkazy na dané weby, abyste viděli, jak se na nich Vaše nemovitost vyjímá. V některých případech vytváříme samostatnou webovou stránku a spouštíme speciální reklamní kampaň.

  Vybereme nejvhodnějšího nájemce

Ve většině případů pracujeme s několika zájemci, ze kterých dle předchozí dohody vybereme ty, kteří by pro Vás mohli být zajímaví. Ne každého na prohlídku vezmeme. Termín prohlídky domluvíme, potenciálního nájemce přivedeme a objekt mu ukážeme. Pokud si vzájemně padnete do oka – a zájemci se vaše nemovitost líbí – víme, že jsme na dobré cestě!

  Připravíme smlouvy a společnými silami se ubíráme k cíli

Vámi odsouhlasený zájemce si byt, dům nebo třeba kanceláře u nás zarezervuje a my zakázku přestaneme nabízet. Vyhotovíme nájemní (nebo podnájemní) smlouvu, domluvíme detaily a připravíme vše k blížícímu se podpisu. Současně nezapomeneme budoucího nájemce prověřit, abychom předešli případným nesnázím.

  Zajistíme podpis nájemní smlouvy a nemovitost předáme

Všechny případné korekce připravované nájemní či podnájemní smlouvy jsou za námi. Potkáme se s Vámi i budoucím nájemcem v dané nemovitosti a dohlédneme na řádný průběh podpisu smlouvy. Zkrátka jsme u toho. Současně s tím zajistíme předání a převzetí prvního nájemného i jistoty (pokud to již neproběhlo bezhotovostně). Hned poté přijde na řadu námi připravený předávací protokol, do kterého zaznamenáme stavy měřičů a vše důležité a s klidným srdcem nemovitost předáme.

  Na nového nájemce převedeme elektřinu a plyn

Ve většině případů doporučujeme převést smlouvy o dodávce elektřiny a plynu na nájemce. Je totiž podle nás lepší nechat nájemníka, ať má sám o svých spotřebách energií přehled a je odpovědný za úhrady. Nemusíte však nic zařizovat. Pokud máte smlouvu s poskytovateli PRE nebo Pražskou plynárenskou, zařídíme převod těchto energií za Vás. U ostatních společností zařídíme převody dle daných možností.

  A co když jste daleko nebo zaneprázdnění?

Z časových či jiných důvodů se může stát, že se nebudete moci nájemci nebo starosti o byt v případě potřeby vždy hned a plně věnovat. I na to máme řešení. Službu v podobě správy pronájmu Vám rádi nabídneme. Těší nás vědomí, že se na nás někdo spoléhá a vkládá v nás důvěru. I proto se vždy budeme snažit pracovat tak, aby vše šlo jako po másle.

Chcete nám svěřit svou starost o pronájem v Praze? Popište ji za pomoci následujícího formuláře, odešlete a nejpozději následující pracovní den Vás bude kontaktovat náš zkušený pracovník, který se na pronájmy specializuje.

Aby Vaše pronajímání opravdu fungovalo, doporučujeme přečíst si manuál „5 zásad chytrého pronajímatele“. Po letech práce v oboru a pronajímání v roli vlastníka i nájemce, jsme pro Vás sestavili výběr z toho nejdůležitějšího. Vznikly tak chytré zásady pronajímání. Nechcete-li ponechat nic náhodě, objednejte si jej a držte se toho, co funguje. Nic to nestojí (manuál je zcela zdarma), není to dlouhé ani příliš do detailu pitvající dílo, ale jde o to nejzásadnější ze zásadního a to jak pro ostřílené pronajímatele, tak pro naprostého nováčka, který pronajímá poprvé v životě.