Parkování v modrých zónách v Praze

Od konce letních prázdnin 2016 parkujeme v Praze zase o něco složitěji. Úředníci si na nás připravili změny v parkování v modrých zónách. A aby to nebylo příliš fádní, přidali k nim ještě oranžové parkovací zóny a parkovací zóny zelené a fialové. Navíc nejsou pravidla v různých městských částech úplně stejná, všechny barvy nejsou parkovánípoužity všude a změny nezačínají platit všude ve stejný čas. A tak co je možné v modré na Praze 5, není možné v modré třeba na Praze 1, 2, 3 a 7. Omezení volného parkování se týkají i míst od centra města poměrně hodně vzdálených. Může to mít nějaký vliv na pronajímání? Může a má.

Kde můžeme parkovat my a kde může parkovat náš nájemník?

Abychom ve vybraných částech Prahy získali možnost parkovat tam, kde bydlíme, musíme tam mít nahlášen trvalý pobyt. Nájemníci jsou na tom úplně stejně. Takže pokud někomu pronajmeme byt například v ulici Korunní na Praze 2, měli bychom počítat s tím, že bude chtít někde poblíž i parkovat a aby toho dosáhl, zřídí si místo trvalého pobytu na Praze 2. Pak může parkovat na místech vyčleněných pro rezidenty, podle pravidel, která jsou pro parkování v této městské části stanovena.

Naše doporučení:

Udělejte si jasno v tom, kde a jak se smí v Praze parkovat. Existuje místo, kde je objasněno, jak to s jednotlivými barevnými zónami vlastně je. Možnosti parkování v konkrétní ulici zjistíte zde.

Aby Vaše pronajímání opravdu fungovalo, doporučujeme přečíst si manuál „5 zásad chytrého pronajímatele“. Po letech práce v oboru a pronajímání v roli vlastníka i nájemce, jsme pro Vás sestavili výběr z toho nejdůležitějšího. Vznikly tak chytré zásady pronajímání. Nechcete-li ponechat nic náhodě, objednejte si jej a držte se toho, co funguje. Nic to nestojí (manuál je zcela zdarma), není to dlouhé ani příliš do detailu pitvající dílo, ale jde o to nejzásadnější ze zásadního a to jak pro ostřílené pronajímatele, tak pro naprostého nováčka, který pronajímá poprvé v životě.